Wiosenne aranżacje wnętrz – jak ozdobić mieszkanie na wiosnę?

Pierwsze ciepłe, wiosenne promienie słońca zachęcają nas do zmiany wystroju wnętrza. Z ulgą żegnamy mięsiste zasłony, poduszki w skandynawskie wzory i grube pledy. Aby zrobić miejsce na wiosenne dekoracje, musisz sprzątnąć nie tylko je. Na kilka najbliższych miesięcy pożegnaj się także z zimowymi dekoracjami i stroikami, w których główną rolę grały ośnieżone gałązki,  lampionami i latarenkami. W ich miejsce wprowadź do swojego domu albo mieszkania  wiosenne dekoracje do salonu z żywych kwiatów, kolorowe zasłony w kwiatowe desenie, gałązki z pierwszymi rozwijającymi się listkami.

Od czego zacząć wiosenną metamorfozę mieszkania czy domu?

Zacznij przede wszystkim od porządków. Pochowaj grube koce i zimowe dekoracje. Oczyść z kurzu i pajęczyn ściany oraz sufit. Wytrzep także dywany i chodniczki. Umyj dokładnie okna i podłogi. Myjąc podłogę nie zapomnij o miejscach za meblami. Używaj do czyszczenia każdej powierzchni odpowiedniego preparatu. Wiele z nich możesz zastąpić tymi przygotowywanymi w domu. Jeśli nie chcesz korzystać z chemii, w sprzedaży znajdziesz ściereczki z mikrofibry, którymi umyjesz każdą powierzchnię przy użyciu tylko czystej wody.

Jakie wiosenne dekoracje do salonu wybrać?

W wiosennej aranżacji wnętrz wykorzystaj przede wszystkim żywe kwiaty. Sięgnij po dostępne w ogromnym wyborze rośliny cebulowe. O tej porze roku kupisz nie tylko hiacynty, ale także tulipany w doniczkach, narcyzy i krokusy. Wczesną wiosną rozpoczyna się też sprzedaż bratków i stokrotek. Za wiosenne rośliny cebulowe w doniczkach zapłacisz naprawdę niewiele. Wybrane rośliny wstaw w ładne osłonki i ustaw na stole, parapecie, półkach.  Jeżeli masz ogród, przekwitniętych kwiatów nie wyrzucaj. Zachowaj ich cebulki i wysadź jesienią w ogrodzie. Postaw także na kwiaty cięte. Do wyboru masz narcyzy, tulipany, amarylisy. Bukiety to nie tylko najbardziej klasyczne wiosenne dekoracje na stół. Możesz je ustawić także w innych miejscach domu czy mieszkania.

Jakie wybrać wiszące dekoracje wiosenne do domu i mieszkania?

Do tych dekoracji, które od pewnego czasu cieszą się naprawdę dużą popularnością zaliczyć można wiosenne wieńce. Wykonany z wiosennych kwiatów i gałązek wieniec może zawiesić nie tylko na drzwiach wejściowych do domu. Wieńcem możesz udekorować także stolik kawowy. Wiszące dekoracje wiosenne to również różnego rodzaju rośliny doniczkowe. Możesz je umieścić w makramowym koszyku, który umocujesz na sufitu. W wykonanym techniką makramy wiszącym kwietnik możesz umieścić także dopasowany do niego wielkością wazon z bukietem żywych kwiatów. Jako wiosenne wiszące dekoracje doskonale sprawdzą się również łapacza snów. Wybieraj przede wszystkim te utrzymane w wiosennej kolorystyce.

aranżacja wnętrz

Wiosenne dekoracje na okna – na jakie postawić?

Wiosną zdecydują się przede wszystkim na lekkie, tiulowe firany w białym kolorze. Postaw także na zasłony we florystyczne motywy. Wiosenna paleta barw jest niezwykle bogata. Dlatego też wiosenne dekoracje okna mogą być utrzymane zarówno w kolorach pastelowych, jak i bardziej wyrazistych. W Twoich wnętrzach mogą pojawić się intensywnie zielone zasłony, pudrowy róż albo żółcie. Do wiosennej dekoracji okien wykorzystaj kwiaty. Mogą to być nie tylko wspomniane już bukiety z tulipanów czy hiacyntów. Na parapetach możesz też umieścić przezroczyste wazony, do których wstawisz gałęzie jabłoni, wiśni, forsycji lub magnolii. Wszystkie rozkwitną w ciągu zaledwie kilku dni. Szybko więc będą cieszyć oczy zarówno Twoje, jak i pozostałych domowników i odwiedzających Cię gości. Takie dekoracje możesz ustawić nie tylko w salonie, ale także w każdym innym pomieszczeniu.

Wiosenne dekoracje, na które warto postawić

Jeśli chcesz nadać wnętrzu nowego, wiosennego charakteru postaw nie tylko na rośliny i nowe firany oraz zasłony. Szybko odmienisz każde pomieszczenie wprowadzając do niego także inne tkaniny. W salonie postaw na kolorowe narzuty i poduszki. Te ostatnie mogą być nawet w bardzo fantazyjnych kształtach. W sypialni dodaj do nich kolorową pościel. Na wiosnę możesz łatwo odmienić także swoją kuchnię i jadalnię lub jadalny kącik. Ułóż na stole kolorowy, kwiecisty obrus albo barwne podstawki. Kup kolorowe serwetki i ściereczki. Wybieraj figurki, wazony, osłonki na doniczki w wiosennych barwach. Możesz też kupić kilka zapachowych świec. Wiosną sprawdzą się te, które paląc się wydzielają zapach róż albo jaśminu. Wybieraj dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Postaw nie tylko na bawełnianą makramę, ale także na wiklinę, szklane wazony i gliniane dzbanki.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz