Jak urządzić mieszkanie w stylu naturalnym?

Styl naturalny czy Eko jest coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród mieszkańców dużych miast, który znudzeni są industrialnymi i nowoczesnymi wnętrzami.

Czym jest styl naturalny we wnętrzach?

Wnętrza tematyczne z reguły pozbawione są wyraźnych cech dowolnego znanego stylu, najważniejsze w nich jest odzwierciedlenie pewnej koncepcji. Dokładnie taki jest styl naturalny we wnętrzach. To koncepcja odpowiednia dla mieszkańców dużych miast, którzy rzadko wyjeżdżają na łono natury i tęsknią za nią. Wnętrze domu w stylu eko stanie się antydepresantem i antystresem.

Styl naturalny we wnętrzach jest też dla tych osób, którym nie są obojętne problemy środowiskowe. Wnętrze w tym przypadku jest zaprojektowane tak, aby odzwierciedlać osobowość właścicieli, ich zainteresowania i priorytety. Wybór na korzyść stylu ekologicznego daje pewną swobodę. Wiele można zapożyczyć z innych stylów i trendów. Styl naturalny we wnętrzach jest wskazany dla tych, którzy lubią hodować żywe rośliny w domu.

Styl organiczny design i jego zalety

Jakie zalety ma styl organiczny. Design tego typu to:

  • Przewaga materiałów naturalnych, zdrowy mikroklimat.
  • Wolność kreatywności: nie ma tu ścisłych kanonów.
  • Możliwość autoekspresji. Przy tworzeniu wnętrza w stylu ekologicznym mile widziana jest kreatywność. Wiele elementów dekoracyjnych, w tym funkcjonalnych, można wykonać własnymi rękami z naturalnych materiałów.
  • Atmosfera sprzyjająca relaksowi. Wnętrza w stylu ekologicznym i naturalnym nazywane są również wnętrzami do medytacji.

A jaki powinien być styl organiczny. Design inspirowany jest światem przyrody. Motyw lasu jest bardzo popularny. Wizerunki drzew, gałęzi i bali, wystrój z kory, naturalne drewno – to i wiele innych motywów związanych z lasem jednoznacznie wskaże naturalną orientację wnętrza.

Główne kolory stylu eko są naturalne. Przede wszystkim brąz i zieleń – kolory ziemi i roślin. Dalej są kolory piasku, słomy, kamienia. Można również stosować odcienie kwiatowe, ale tylko w niektórych pomieszczeniach lub w ograniczonych ilościach. Naturalne odcienie są zwykle rozcieńczane bielą - kolorem czystości.

Mieszkanie w stylu eko

Jak stworzyć styl eko wnętrza?

Tworząc styl Eko wnętrza, wybieraj materiały naturalne. Oczywiście trudno się obejść bez nowoczesnych elementów, ale należy dążyć do minimalizacji ich obecności we wnętrzu. Do podłóg można wybrać deskę, parkiet, korek, płytki lub wykładzinę z naturalnego włókna (wykładzina dywanowa). Sufity we wnętrzach o tematyce naturalnej są pomalowane na błękit nieba, pokryte drewnem lub ozdobione belkami. Do dekoracji ścian można wykorzystać papierowe tapety lub tapety wykonane z naturalnych materiałów (bambus, juta, sizal itp.). Tworząc styl eko wnętrza, warto zastanowić się nad różnymi ekologicznymi opcjami: panele ścienne z bambusa, drewna lub korka, płótno bambusowe, kamień licowy, deska (poszycie z desek drewnianych).

Meble z surowego drewna idealnie wpasują się w styl eko. Odpowiednie są również meble wiklinowe z rattanu, bambusa i wikliny. Obowiązkowym wymogiem dla stylu ekologicznego jest maksymalne oświetlenie naturalne. Możesz dodać podświetlenie lub użyć dyskretnych opraw. Eko styl nie zawiera wielu elementów dekoracyjnych. Tutaj nadają się samodziałowe dywaniki, skrzynie i kosze. Bardzo istotne są również zielone rośliny.

Mieszkanie w stylu Eko – o czym jeszcze pamiętać?

Aby podkreślić dominującą pozycję natury we wnętrzu, możesz wybrać tapetę z motywem tematycznym (leśne zarośla, łodygi, liście) lub fototapetę z odpowiednią fabułą. Mieszkanie w stylu Eko to też dekoracje ścienne w stylu eko jest stworzenie fitowall lub wertykalnego ogrodu. Żywe rośliny umieszcza się pionowo w specjalnych konstrukcjach. Zazwyczaj projekt to zestaw kieszonek, w których sadzi się specjalnie wyselekcjonowane rośliny. Wygląda jak zielony dywan - naturalny i żywy. Fitowalle są sprzedawane jako gotowe i wykonane na zamówienie.

Do łazienki wybierane są płytki w naturalnych odcieniach lub imitujące drewno. W ekologicznej łazience odpowiednie będą okładziny z kamienia lub kamyków (kamyki na siatce). Jeśli pozwalają na to fundusze, możesz kupić drewnianą wannę lub umywalkę. Jeśli nie jest to możliwe, istnieje inne rozwiązanie - zamknąć przestrzeń pod łazienką odpornym na wilgoć drzewem.

Mieszkanie w stylu Eko to ciekawie ozdobione ściany. Na przykład wzdłuż ściany lub bezpośrednio na ścianie mocowane są łodygi bambusa, lub pnie młodych drzew. Bezpośrednio na ścianie, między pniami a łodygami, montuje się wbudowane podświetlenie. Można je „odizolować” przeźroczystą taflą szkła lub pleksi.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz