Jak urządzić pokój dla chłopca?

Każde dziecko powinno mieć własną przestrzeń. To, jak jest ona zaaranżowana, zależy w dużej mierze od wieku chłopca.

Jak zaaranżować pokój dziecięcy dla chłopca

Pokój dla chłopca warto zaprojektować w określonym stylu. Na przykład pokój w stylu pirackim. Komoda ze skarbami i łóżko okrętowe pomogą udekorować wnętrze w pirackim stylu. Na ścianie możesz narysować mapę lub kupić odpowiednią tapetę. A także powiesić obrazy z podróżami, a pod sufitem zawiesić zabawkowe ośmiornice, ryby czy glony.

Dom astronauty lub astrologa. Projekt w nocnej i gwieździstej kolorystyce prezentuje się ładnie i schludnie. Na ścianach mogą znajdować się wizerunki księżyca, gwiazd i planet. Pokój dziecięcy dla chłopca można też zaprojektować w stylu sportowym. Dla młodego piłkarza przygotowano specjalne maty w kształcie piłki. Miękkie kulki można rozłożyć na łóżku lub półkach.

Jeśli dziecko uwielbia samochody, możesz udekorować pokój dziecinny w stylu wyścigówki. Łóżko w formie samochodu można kupić dziś w wielu sklepach. Pokój dziecięcy dla chłopca może też przypominać wnętrza high – tech. Ze względu na wiek chłopięce gusta są zmienne, a ci nieustannie poszukują samego siebie. High – tech jest jednak ponadczasowym stylem.

Co powinien zawierać pokój młodzieżowy dla chłopca?

Pokój nastolatka powinien przypominać dom młodego mężczyzny. Większość rodziców popełnia typowy błąd – urządzają swojemu dorastającemu dziecku wnętrze, które nie uwzględnia potrzeb dorastającego mężczyzny. Tymczasem nie ma sensu próba przekonania nastolatka, że wnętrze wybranego przez niego pokoju jest bez smaku. Lepiej delikatnie skierować go we właściwym kierunku, aby pomóc mu stworzyć pomieszczenie w funkcjonalnym stylu. Wybierając tapety do pokoju młodzieżowego, należy pamiętać, że ich główną funkcją jest służenie jedynie jako tło. Nie należy kupować drogich tapet tylko po to, by je mieć. W najlepszym razie ukryją się za plakatami, albumami muzycznymi, plakatami młodzieżowych idoli.

Pokój młodzieżowy dla chłopca musi zawierać meble. Wybierając je, powinieneś preferować funkcjonalność. W tym wieku meble to tylko miejsce, w którym można odłożyć książki, płyty, kasety, wszelkiego rodzaju niepotrzebne rzeczy, miejsce, w którym można spać i uczyć się lekcji, spędzać wolny czas sam lub z przyjaciółmi. Główną zasadą, której należy przestrzegać, jest to, aby meble były w jasnych kolorach i aby były trwałe.

Pokój młodzieżowy dla chłopca powinien być jak najjaśniejszy. Ponieważ dziecko spędza dużo czasu na czytaniu, a słabe oświetlenie może zepsuć mu wzrok.

pokój dziecka

Pokój chłopca – weź pod uwagę hobby dziecka przy jego aranżacji.

Gdy tylko dziecko zaczyna się czymś interesować, warto zastanowić się jak włączyć jego hobby w aranżacje pokoju. Jeśli chłopiec lubi sport, możesz zamienić jego ścianę w mini bramkę. Jeśli dziecko wykonuje własnoręcznie jakieś rękodzieło, warto przygotować kilka półek na ścianach, aby mógł umieścić na nich swoje prace. Zadbaj o to, aby dziecko mogło rozwinąć każdy talent, zapewniając mu specjalnie przystosowany pokój chłopca:

• Znajdź miejsce na sprzęt sportowy.

• Kup instrumenty muzyczne.

• Kup akwarium z rybą, papugą lub świnką morską.

Odpowiednio zorganizuj miejsce pracy dziecka. Jeśli dziecko chodzi już do szkoły, ważne jest, aby pomyśleć o miejscu, w którym będzie odrabiać pracę domową. Pokój chłopca musi zostać więc wyposażony w biurko. Te powinno być wygodne. Krzesło musi być podnoszone na wysokość i z oparciem. Siedzenie przy wysokim stole jest niewygodne, a zbyt mała odległość źle wpływa na wzrok. Jeśli stolik jest niski, może spowodować skrzywienie pleców. Powinieneś też zadbać o to, aby stół był dobrze oświetlony.

Ważną rzeczą w projektowaniu małego pokoju jest jego oświetlenie i kolorystyka. Aby wizualnie powiększyć pomieszczenie, zdecyduj się na jasne kolory. Możesz zainstalować też duże lustro. Kierując się oszczędnością miejsca, stawiaj półki na wysokości, które nie zajmują dużej powierzchni. Rzeczy rozłóż na półkach i nietypowych podstawkach, aby nie zajmować miejsca na podłodze.

Meble dla chłopca

Wnętrze pokoju dziecięcego zazwyczaj wybierają dorośli. Kiedy chłopiec zacznie raczkować, a potem chodzić, warto pomyśleć o meblach bezpiecznych, pozbawionych ostrych narożników. Jeśli już zakupiłeś niewłaściwie meble dla chłopca, możesz zabezpieczyć je eleganckimi pokrowcami. Powinieneś także zabezpieczyć szuflady stołów, komody, których otwieranie może być niebezpieczne dla dziecka. Można je po prostu zakleić małym kawałkiem taśmy z boku. Pamiętaj, że meble dla chłopca powinny przede wszystkim być bezpieczne dla malucha.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz