Elegancki styl boho - Jak urządzić małe mieszkanie w stylu boho?

Styl Boho to mieszanka kolorów i stylów, dekoracji i dodatków, która tworzy niepowtarzalną, kolorową atmosferę. Ten styl najlepiej sprawdzi się w salonie lub w małym mieszkaniu, w którym często przyjmujemy gości, celebrujemy rodzinne uroczystości i spędzamy weekend.

Jak umeblować i zaaranżować małe mieszkanie w stylu boho

Niska sofa to jeden z głównych elementów wnętrza, utrzymanego w stylu boho. Jej kolor może być neutralny, powiedzmy, że kremowy lub szary. Najważniejsze jest, aby udekorować ją niezliczonymi jasnymi, kolorowymi i różnorodnymi poduszkami. To posunięcie nadaje wnętrzu nutę beduińskiego lub marokańskiego stylu. Małe mieszkanie w stylu boho jest niepełne bez jasnych dywanów, ułożonych jeden na drugim obok sofy.

Definicja Boho brzmi - połącz niestosowne. Dotyczy to wszystkiego: mebli, wystroju i stylów: boho daje pełną swobodę działania i nie ogranicza wyboru. Na przykład wraz z drewnianymi meblami możesz umieścić w salonie przezroczyste plastikowe krzesła i uzupełnić aranżacje dużym żyrandolem ze sztucznego kryształu. Najważniejsze, aby nie kupować mebli i akcesoriów masowej produkcji: wybieraj przedmioty z duszą, aby twoja indywidualność była widoczna w każdym elemencie.

Małe mieszkanie w stylu boho powinno wyglądać na nieco „zużyte”. Dobrze, jeśli meble będą miały nieco postarzały wygląd: to on nadaje wnętrzu wyjątkową romantyczną atmosferę.

Boho charakteryzuje się obfitością wszystkiego. Nie przejmuj się, jeśli po wejściu do pokoju poczujesz lekki bałagan. Jest to typowe dla tego stylu i jest nawet jedną z jego wizytówek. Tekstyliów, podobnie jak mebli, powinno być dużo.

Styl boho wnętrza dla kreatywnych osób

Styl „boho” przeznaczony jest dla tych, którzy kochają wolność, którzy nieustannie dążą do poznania siebie i świata jako całości. Taki design ma wiele różnych elementów, które odzwierciedlają osobowość właściciela mieszkania, jego zainteresowania i hobby. Dlatego, jeśli marzysz o swobodnym wyrażaniu siebie i chcesz rozjaśnić swój dom, ten styl pomoże ci znaleźć tę właśnie harmonię i przekształcić dom w odbicie własnej duszy. Czym cechuje się styl Boho? Wnętrza powinny wypełniać:

• Rośliny.

• Girlandy.

• Zdjęcia.

• Obrazy.

• Antyki.

• Kolorowe poduszki.

• Dywany

Jak urządzić mieszkanie, aby obecny był w nim styl Boho? Wnętrza muszą obfitować w rośliny. W stylu Boho rośliny mają fundamentalne znaczenie, ponieważ tworzą szczególny komfort, sprawiają, że czujesz się spokojny i zadowolony. Do pnących roślin doniczkowych świetnie nadają się kaktusy, palmy i polne kwiaty. Ułóż je na stołach i szafkach. Na parapecie można posadzić koperek, cebulę, sałatę i pietruszkę. A niektóre kompozycje kwiatowe można zawiesić pod sufitem. Jedna z zasad designu Boho mówi: „Kwiatów nigdy za wiele”. Więc jeśli jesteś zagorzałym fanem roślin domowych, ten styl jest dla ciebie.

Elegancki styl boho

Jak stworzyć styl boho w domu?

Boho – nie tylko we wnętrzach, ale także w ubraniach – pozwala łączyć kreatywność z chaosem. Jest to szczególnie widoczne w projektach mieszkań. Boho nie bez powodu nazywane jest kontrolowanym chaosem, jednak w nowoczesnych wnętrzach uległo znacznym zmianom, przejmując wiele ze stylu skandynawskiego.

Tylko na pierwszy rzut oka może się wydawać, że styl boho w domu jest trudny do stworzenia. Zrobienie dekoracji własnymi rękami nie jest trudne. Najzwyklejsze łóżko może stać się częścią wnętrza w stylu boho. Wystarczy zrobić dla niego baldachim. Aby ozdobić łóżko baldachimem, będziesz potrzebować tkaniny, materiału na ramę (wystarczy drewniana belka) i akcesoriów.

Styl boho w domu to też zdjęcia. Znajdź takie, które ci odpowiadają (lub stwórz własne), opraw je i powieś na ścianie. W przypadku braku świeżych kwiatów odpowiednie będą plakaty. Ponadto, tworząc wnętrze w stylu boho, nie bój się różnorodnych dekoracji.

Dodatki w stylu boho są najważniejsze

Nawet najnudniejsza sofa czy krzesło może stać się obiektem artystycznej instalacji, jeśli dobierzemy do niej odpowiednie tkaniny. Z pomocą przychodzą tu jasne koce lub poduszki w ciekawe wzory. Dodatki w stylu boho to element decydujący o charakterze mieszkania. Na przykład właściciele domów często zapominają, jak ważną funkcję jako dodatku mogą pełnić doniczki. Jeśli masz kilka jednokolorowych, możesz je ozdobić na różne sposoby. Na przykład użyj zwykłego płótna.

W łazience dodatki w stylu Boho to różnokolorowy dywanik, a przede wszystkim cała gama świec. Od tradycyjnych małych świeczek po zapachowe duże świece. Całość uzupełnia kosz w stylu boho na drobiazgi. Takie kosze zawsze wyglądają bardzo ciekawie i efektownie we wnętrzu. Ze względu na sztywność nici doskonale zachowuje swój kształt i nie wymaga dodatkowej obróbki.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz