Alternatywne style ubioru – jak je nosić?

Stylów ubioru istnieje obecnie tak wiele, że można mieć duże problemy z wybraniem stylu odpowiedniego dla siebie. Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwania swojego stylu, zwróć uwagę na styl alternatywny. Jest on alternatywą dla klasycznej mody i doskonale sprawdzi się, jeśli jesteś osobą odważną, która nie boi się niebanalnych połączeń. Czerpie on inspiracje z wielu różnych, mniej lub bardziej popularnych stylów. Możesz więc wybrać dla siebie rodzaje stylów alternatywnych, w których poczujesz się najlepiej.

Jakie style są inspiracją dla stylu alternatywnego?

Pytanie o to, co to jest styl alternatywny można usłyszeć bardzo często. Na styl ten składają się zapożyczenia z innych stylów i subkultur. Największą popularnością styl ten cieszy się wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie oznacza to jednak, że jest to styl zarezerwowany tylko dla dziewczyn. Alternatywne ubrania mogą nosić także mężczyźni. Co więcej, styl alternatywny jest wybierany przez osoby w bardzo różnym wieku. Fanami tego stylu jest nie tylko młodzież, ale także dorosłe osoby. Szukają oni inspiracji dla siebie w takich stylach, jak punk, goth style czy emo. Za prekursorkę stylów alternatywnego w Polsce powszechnie uważana jest yutuberka Nanami Chan. Uwielbia ona przede wszystkim dwa style: Nu Goth oraz Pastel Goth.

Jakie są rodzaje stylów alternatywnych?

Rodzajów stylów alternatywnych wyróżnić można co najmniej kilka. Jednym z tych bardziej popularnych jest cybergoth. Styl ten pojawił się pod koniec lat dziewięćdziesiątych. W szafie kobiet, które zdecydowały się na ten styl koniecznie musi znaleźć się sukienka z PCV. Inny, alternatywny styl to tak zwany miękki grunge, którego korzenie sięgają aż do 2010 roku. W stylu tym bardzo wyraźne są wpływy gotyckie oraz wywodzący się z Japonii styl kawaii. Ten ostatni styl jest naprawdę oryginalny. Jeśli się na niego zdecydujesz, będziesz musiała pokochać ubrania w pastelowych kolorach (szczególnie liliowe), bardzo krótkie fasony i wzory w kolorach tęczy.

dziewczyna gotka

Emo – popularny styl alternatywny damski

Emo to styl, który największą popularnością cieszył się na początku XXI stulecia. Mimo że z czasem zaczął tracić na popularności, to jednak zupełnie nie zniknął. Dzisiaj jest popularny wśród młodzieży i młodych dorosłych. Kojarzony jest z punk rockiem i pop punkiem. Jeżeli chcesz wybrać ten styl dla siebie, to pamiętaj, że w Twojej szafie muszą zagościć czarno-białe ubrania, z tym, że tych pierwszych powinno być zdecydowanie najwięcej. Wybieraj dla siebie wąskie spodnie, obcisłe T-shirty, trampki i paski z ćwiekami. Musisz zadbać również o odpowiednią fryzurę. Włosy możesz ufarbować na każdy, nawet najbardziej nienaturalny kolor. Fryzura powinna być długa, z zaczesaną na bok grzywką. Emo to nie jedyny damski styl alternatywny. Jest ich więcej.

Jaki jest gotycki styl ubierania?

Mimo że moda zmienia się nieustannie, to są style, które są z nami od lat. Zalicza się do nich goth style. Zestawy w tym stylu mają tyle samo zwolenników, co i przeciwników. Styl ten ma różne odmiany, jeden z nich może okazać się tym idealnym dla Ciebie. Goth style narodził się na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Został zainspirowany muzyką metalową i post punkiem. Za ojca mrocznej, oryginalnej estetyki gothe style uznany został zespół Bauhaus. Współczesna moda gothe style mocno odbiega od tej z czasów, gdy styl ten dopiero się rodził. W chwili obecnej w modzie gotyckiej wyróżnić można setki odmian, ale tylko pięć z nich cieszy się duża popularnością. Na ich czele plasuje się tradycyjny styl gotycki. Jeśli odpowiada Ci styl ubierania się na czarno, to jest to styl dla Ciebie. Obejmuje on bowiem czarne koszulki i dżinsy, glany bądź inne ciężkie buty, niezwykle mocny smokey eyes oraz ciemną fryzurę. Odmianą tradycyjnej mody gotyckiej jest pastel goth. W odmianie tej pojawiają się nie tylko ciemne, ale także pastelowe ubrania, kolorowy makijaż i włosy.

Jeśli chcesz postawić na alternatywny styl ubierania, do wyboru masz mnóstwo możliwości. Zaletą tego stylu jest to, że możesz nosić to, co lubisz i to, w czym jest Ci najbardziej wygodnie. Nie musisz nosić wyłącznie jeansów. Możesz sięgnąć także po spodnie garniturowe czy spódnicę. Odpowiednie będą także legginsy i joggery. Damski styl alternatywny to sposób, który pozwoli Ci najlepiej wyrazić siebie. W alternatywnych stylizacjach możesz łączyć ze sobą ubrania wykonane z różnych, pozornie nie pasujących do siebie materiałów. Pamiętaj, że alternatywne ubrania nie są odpowiednie na każdą okazję.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz