Modne torebki na lato - z czym je nosić?

Torebka jest nieodłącznym elementem letniej stylizacji. Jaki model torebki wybrać i z czym ją nosić?

Torebki na lato listonoszki – funkcjonalna torba do każdej stylizacji

Początkowo listonoszka na ramieniu była atrybutem męskiej garderoby. Nosili ją początkowo robotnicy i właśnie listonosze. Dziś torebki na lato listonoszki są atrybutem kobiecych stylizacji.

Ta torba jest dobrym rozwiązaniem nie tylko ze względu na obfitość wewnętrznych kieszeni i możliwość wygodnego uporządkowania rzeczy, ale także ze względu na sposób noszenia. Jeśli lubisz nosić torby na ramieniu, listonoszka przez ramię jest dla ciebie świetną opcją. Jest to szczególnie wygodne podczas długich podróży. Wiele modeli posiada małe rączki, które umożliwiają noszenie torby w dłoniach. A nawet jeśli nie ma uchwytu, możesz owinąć pasek wokół nadgarstka i tak nosić torbę. Torebki na lato listonoszki są odpowiednie dla tych dziewczyn, które chcą mieć wolne ręce lub tych, które czują się niekomfortowo nosząc torbę w inny sposób.

W przeciwieństwie do modeli biznesowych, listonoszki mogą być w jasnej kolorystyce, z ciekawymi nadrukami i zdobieniami w postaci nitów, kolców i innych dodatków. Codzienne skórzane listonoszki damskie nadają się do odzieży sportowej, stylu casual oraz t-shirtów, dżinsów, trampek.

Listonoszka damska może mieć różne rozmiary - od dużych, które zmieszczą dokumenty formatu A4, po te bardzo małe. Te ostatnie są zwykle używane tylko do przechowywania prawa jazdy, paszportów i innych dokumentów, które zawsze powinnaś mieć przy sobie. Dzięki temu każda kobieta będzie mogła wybrać listonoszkę dla siebie i czuć się z nią komfortowo.

Letnia torebka na ramię – jak ją wybrać?

Styl tkwi w szczegółach, a torebka to najbardziej wyrazisty detal użytkowy w kobiecym looku, który podlega modowym trendom i regułom zmieniających się pór roku. Letnia torebka na ramię powinna być dobierana zgodnie z porą roku, z przeznaczeniem i preferencjami. Do teatru potrzebna jest elegancka kopertówka, a na zakupy pojemna shopperka. Istnieją uniwersalne modele, które są używane na co dzień, w połączeniu z garniturem i sukienką koktajlową, które pomieszczą różne rzeczy, a nie tylko portfel, klucze, telefon.

Ciepły sezon nie wyklucza ciemnych kolorów, ale lepiej zastąpić czarne torby jasnymi i jasnymi modelami. Możesz wybrać neutralne kolory lub ton, który najlepiej pasuje do twojej aktualnej garderoby, a przynajmniej jej dominujących elementów. Letnia torebka na ramię powinna być w jednym z następujących kolorów:

  • Beżowy.
  • Szary.
  • Biały.

Czerń to nadal klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Ale letnie torby powinny być bardziej miękkie, lżejsze. Do podstawowego modelu w neutralnym kolorze warto dodać kilka elementów ubrań w nasyconych lub pastelowych odcieniach. Możesz połączyć kolor torebki z innymi dodatkami (okulary przeciwsłoneczne, pasek do zegarka). Kolor okuć metalowych ma znaczenie. Ten zaleca się dobierać zgodnie z biżuterią, zwłaszcza dużą.

Damska torebka na lato listonoszka

Wygodna i funkcjonalna mała torebka na lato

Rozmiar torby jest ważny ze względu na jej pojemność i proporcje. Nie zawsze duża torba nadaje się do tworzenia atrakcyjnych stylizacji. Nie każdemu też pasuje. Niskie panie nie powinny nosić dużych toreb. Przy wysokim wzroście możesz pozwolić sobie na różne modele. Tu na miejsce pierwsze wysuwa się funkcjonalna mała torebka na lato.

Nowym trendem są mikrotorby, które pomieszczą klucze, skarbonkę i telefon. Trudno je nazwać funkcjonalnym dodatkiem, ale to właśnie taka mała torebka na lato jest ulubionym elementem stylizacji letnich. Takich gdzie niewiele trzeba ze sobą zabrać, a sama torba jest raczej dodatkiem do stylizacji, a nie funkcjonalnym elementem.

Jak wybrać jasne torebki na lato?

Torby mogą być kwadratowe, prostokątne, trapezowe, trójkątne, półokrągłe, a nawet okrągłe, a także pionowe lub poziome, a nawet w kształcie prostokąta itp. Modele o fantazyjnych kształtach są idealne do zabawnych letnich stylizacji. Musisz jednak wiedzieć, że takie jasne torebki na lato są efektowne, ale rzadko funkcjonalne.

Przy całej różnorodności większość toreb jest w kształcie prostokąta. Są wygodne, pojemne, praktyczne. Dla urozmaicenia możesz wybrać jasne torebki na lato z nietypowymi uchwytami, paskiem. Uchwyty mogą być wykonane z twardego materiału lub mieć nieregularny kształt. W okresie wiosenno-letnim odpowiednie są torby z miękkiej tkaniny (do sportowego, swobodnego stylu) oraz produkty z twardą skórzaną ramą do celów biznesowych i na specjalne okazje.

Torebkę można dopasować do ubrań kolorem, rozmiarem i stylem. Ważne jest zachowanie proporcji i przestrzeganie zasad etykiety, nie zapominając, że torba letnie nie może być zbyt funkcjonalna, a bardziej jest uzupełnieniem stylizacji.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz