Nowoczesne dekoracje do domu – jakie wybrać?

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do nowego domu i musisz udekorować go od zera, czy po prostu dlatego, że chcesz zmienić dotychczasowy wystrój swojego mieszkania – zwróć uwagę na trendy dekoracyjne 2022 roku.

Modne i funkcjonalne dodatki do domu

Wybierając dodatki do domu, przeanalizuj styl przestrzeni. To główna zasada, która pomoże stworzyć zrównoważony projekt. Aby lepiej zrozumieć, czy dany przedmiot jest odpowiedni, czy nie, spójrz na zdjęcia profesjonalnych wnętrz, których wiele znajdziesz w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą dekoracji do domu.

Nie spiesz się z zakupami. Nawet jeśli jesteś w końcowej fazie remontu, daj sobie czas na ustalenie, co dokładnie jest ci potrzebne. Nie kupuj za dużo. Obfitość dekoracji tworzy wizualny bałagan. Zbierz 2-3 małe zestawy sezonowych dekoracji tematycznych. Na przykład zima-Nowy Rok (w kolorach białym, czerwonym, zielonym), wiosna-lato i jesień (z przyjemnymi teksturami i głębokimi odcieniami).

Wystrój we wnętrzu to detale, które pozwalają tworzyć niepowtarzalne kompozycje, które mogą całkowicie zmienić charakter pomieszczeń. Istnieje bardzo duży wybór domowych dekoracji wnętrz, które pomogą odpowiednio udekorować mieszkanie.

Uniwersalne dodatki do domu, to na przykład zegary, obrazy, zdjęcia i naklejki ścienne, garnki, wazony i miski ozdobne, lustra ozdobne, świeczniki, girlandy świetlne i żarówki ozdobne, tekstylia (łóżka, poduszki ozdobne , futra itp.), obiekty artystyczne (rzeźby, figurki itp.). Nie ma jasnych zasad, gdzie zastosować poszczególne elementy dekoracyjne. Jedyne zalecenie to wybór takich elementów wyposażenia wnętrz, które ci się podobają, dobrej jakości i dopasowania do pomieszczenia lub obszaru, w którym je umieścisz.

Elementy dekoracyjne i dodatki do domu powinny odpowiadać pomieszczeniu, w którym się znajdują, czy to salon, sypialnia, pokój dziecięcy, przedpokój, kuchnia, łazienka czy balkon.

Jak wybrać dekoracje do salonu?

Dekoracje do salonu pełnią nie tylko rolę ozdobną, ale są również elementami funkcjonalnymi, przydatnymi w naszych codziennych czynnościach. Jeśli niektóre elementy wystroju pełnią tylko rolę estetyczną, inne pełnią zarówno rolę estetyczną, jak i funkcjonalną.

W pierwszym przypadku ich podstawowym lub jedynym przeznaczeniem jest dekoracja i dopełnienie wystroju domu. Sama ich obecność nadaje przestrzeni życiowej osobisty charakter. Naklejki dekoracyjne, obrazy, figurki pełnią funkcję estetyczną, a ich jedynym celem jest personalizacja i poprawa wyglądu pomieszczenia, Dekoracje domu pełniące rolę użytkową - oprócz roli ozdobnej pełnią również rolę funkcjonalną, praktyczną i użyteczną.

dekoracje

Na przykład takie dekoracje do salonu jak świecznik pomaga oświetlić pomieszczenie (stół itp.), doniczka pomaga nasycić pomieszczenie tlenem, zegar pokazuje godzinę, jasna girlanda oświetla pomieszczenie itp. Istnieją dekoracje do domu, których używasz przez cały rok, a także dekoracje, których używasz tylko na określone okazje (Boże Narodzenie, Wielkanoc, urodziny itp.).

Proste i użytkowe dekoracje stojące

Najprostsze dekoracje stojące to na przykład wazony. Jeśli zamierzasz używać wazonów nie tylko zgodnie z ich przeznaczeniem, wybierz ich dekoracyjne modele.

Wazony to świetny sposób na udekorowanie pomieszczenia i jednocześnie zbliżenie się do natury. Taki wystrój może poprawić nam samopoczucie i sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać efektownie.

Jeśli nie umiesz sobie radzić z roślinami, zacznij od takich gatunków jak zaimokulkas, ficus, monstera. Odmiany kwitnące (storczyk, azalia, begonia, poza) mogą zastąpić bukiet świeżych kwiatów ciętych, ale będziesz musiał poświęcić im dużo czasu. Oprócz samych roślin donice pełnią również funkcję elementów dekoracyjnych.

Inne dekoracje stojące to świece oraz wszelkie ozdoby wykonane z rozmaitych materiałów. Od metalu, plastiku, papieru, szkła, ceramiki po złoto i srebro.

Dekoracje na ścianę – sposób na zagospodarowanie przestrzeni

Panele ścienne są dobrym zamiennikiem plakatów. Można je wykonać na zamówienie, dzięki czemu mają spersonalizowany charakter. Takie dekoracje na ścianę mogą mieć różny wygląd.

Podobnie jak inne tekstylne dekoracje, panele z tkaniny są teraz w modzie. Występują w różnych rodzajach: wikliny, dzianiny, faszerowane wzorem, makramy i inne. Panele drewniane stały się popularne wraz ze stylem ekologicznym. Etniczne motywy, geometryczne wzory, trójwymiarowe kompozycje, panele z wielobarwnych lub monochromatycznych listew doskonale sprawdzą się w mieszkaniach utrzymanych w stylu Scandi, eko i boho. Dekoracje na ścianę to także specyficznie poukładane lustra.

Gra geometrycznymi kształtami, kolorem i zamgleniem szkła, oświetleniem - to wszystko sprawia, że lustrzane panele stanowią efektowny dodatek do wnętrza. Świetnie prezentują się w klasycznych, neoklasycznych wnętrzach i niektórych nowoczesnych stylach. Same lustra w nietypowych ramach mogą również pełnić funkcję paneli.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz