Markowa torebka damska - jaki materiał wybrać?

Torebka jest niezbędnym uzupełnieniem każdej kobiecej stylizacji. Często to od niej zależy czy wybrany look będzie należał do udanych. Dlatego do wyboru torebki należy podejść z pełną ostrożnością.

Czym charakteryzują się torebki damskie skórzane

Obecnie istnieje naprawdę ogromna różnorodność akcesoriów z różnych materiałów. Zwykle jest to tkanina, zamsz, sztuczna skóra lub skóra naturalna. Idealną opcją są skórzane torby, które są trwale, mają luksusowy i drogi wygląd i pasują do szerokiej gamy ubrań. Torebki damskie skórzane mają szereg zalet w porównaniu z innymi rodzajami akcesoriów:

  • Trwałość. Wysokiej jakości skórzana torba przetrwa wiele lat, zachowując swój pierwotny wygląd.
  • Wystarczy je raz w roku przetrzeć specjalnym środkiem.
  • W przeciwieństwie do tekstyliów czy sztucznej skóry, torebki damskie skórzane pasują do wszystkich ubrań, a jednocześnie będą wyglądać harmonijnie.
  • Małe torebki damskie pasują zarówno do stylu biznesowego, jak i wieczorowego, a skórzany plecak łączy się z sukienką lub dżinsami.
  • Bez względu na modę, prawdziwa skóra zawsze jest trendy. Produkt wykonany z tego materiału jest uważany za klasyczny.
  • Zaletą skóry jest jej odporność na uszkodzenia, zarysowania, przetarcia. Ponadto może być używana w każdą pogodę, bez względu na porę roku. Śnieg, deszcz i mróz lub słońce i upał nie są przeszkodą.

Torebka z makramy – jakie ma zalety?

Przędza dziana może służyć do tworzenia koszyczków, puf, bransoletek, a także torebek. Wiele pań ceni sobie torebki wykonane z tego materiału. Torebka z makramy ma bowiem wiele zalet:

  • Produkty te dobrze zachowują swój kształt, dzięki czemu są dostępne w każdym stylu. Nie odkształcają się i nie ulegają szybkiemu zużyciu.
  • Ponieważ dzianina nie wywołuje reakcji alergicznych, torebka z makramy jest przyjazna dla środowiska. Mogą je nosić zarówno alergicy, jak i małe dzieci.
  • Te akcesoria są praktyczne. Można je harmonijnie łączyć zarówno ze strojami wieczorowymi, jak i casualowymi.
  • Produkty teksturowane. Pętle wolumetryczne wyglądają pięknie i raczej nietypowo. Te torby przypadną do gustu miłośnikom oryginalności.

Należy jednak wspomnieć, że torebki wykonane z tego materiału mają tendencję do wchłaniania wody. W kontakcie z cieczą stają się ciężkie. Ponadto nie zaleca się ich prać w gorącej wodzie.

Torebka damska

Oryginalna i elegancka torebki z korka

Szukasz czegoś zupełnie innego niż torebki, które kiedykolwiek posiadałaś? Rozwiązaniem jest coś, o czym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś: torebki z korka.

Korek jest całkowicie naturalnym, wegańskim produktem. Torebki korkowe mogą z łatwością zastąpić te wykonane ze szkodliwych i zanieczyszczających środowisko materiałów, takich jak plastik. Jakość, giętkość, trwałość i wygląd torebek z korka można porównać tylko do wyrobów skórzanych. Jednak w przeciwieństwie do skóry, tkanina korkowa jest w 100% naturalna i wegańska, wodoodporna, a także odporna na plamy i zarysowania. Torebki z korka są bardzo łatwe w utrzymaniu. Co jakiś czas wystarczy czyścić ją wodą z mydłem.

Jakie zalety mają torebki z włóczki?

Właściwości wełny owczej i merynosowej znane są od wieków. Nawet dzisiaj ich funkcjonalność jest praktycznie niespotykana w świecie tekstyliów. Wełna merynosowa ma wiele zalet: zapewnia dobrą izolację, odprowadza wilgoć i ma właściwości antystatyczne. Nie swędzi, nie pachnie ani nie marszczy. Torebki z włóczki są lekkie i zachowują swój kształt.

Wełna działa antybakteryjnie. Wynika to ze struktury włókien wełny: ich powierzchnia przypomina dachówki (w porównaniu z włóknami syntetycznymi, które są gładkie), więc bakteriom trudno jest przedostać się do środka. Ponadto wilgoć jest wchłaniana bezpośrednio przez włókna wełny merynosowej, dzięki czemu torebki z włóczki są do pewnego stopnia wodoodporne.

Włókna wełniane zawierają keratynę – cząsteczki białka we włóknach merynosów – po prostu rozkładają bakterie powodujące nieprzyjemny zapach, dzięki czemu nie musimy często czyścić torebek z wełny merynosów.

Włókna wełniane są włóknami hydrofilowymi – i właśnie dlatego są tak niezwykle funkcjonalne. Mogą wchłonąć do 35% własnej wagi wilgoci. Powierzchnia włókna pozostaje sucha, podczas gdy wilgoć przemieszcza się do rdzenia. W przeciwieństwie do innych materiałów wełna zachowuje swój wygląd, nawet gdy jest mokra. Wełna merynosowa jest również oddychająca: oznacza to, że ma właściwość buforowania wilgoci. Buforowanie wilgoci odnosi się do zdolności włókien do wchłaniania wilgoci i uwalniania jej ponownie, gdy poziom wilgoci spada. W praktyce oznacza to, że torebki z włóczki szybciej wyschną niż jakiekolwiek inne modele, wykonane z materiałów sztucznych czy nawet skóry.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz