Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką w bloku

W większości mieszkań wielkość łazienek pozostawia wiele do życzenia. Jednak to nie problem, jeśli wiesz, jak mądrze wykorzystać przestrzeń w łazience.

Jak urządzić łazienkę, kiedy dysponujemy małą powierzchnią?

Kiedy zastanawiasz się jak urządzić łazienkę, to podczas remontu łazienki pamiętaj, aby pozbyć się wszystkiego, co zbędne. Bardzo często narożna instalacja wodno-kanalizacyjna przychodzi z pomocą właścicielom małych łazienek, łatwiej z nią zainstalować toalety czy umywalki.

Najłatwiejszym sposobem na zaoszczędzenie miejsca jest kabina prysznicowa, którą można zainstalować bez obramowania, tylko z wykorzystaniem lekkiego nachylenia w podłodze. Jeśli nadal decydujesz się na wannę, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz zlewu. Projektując model łazienki z prysznicem i pralką w bloku, pamiętaj aby model ten ostatniej był kompaktowy, najlepiej połączony z suszarką.

Nie wiesz jak urządzić łazienkę? Zdecyduj się na umywalki, które są zabudowane nad pralką. Z projektowego punktu widzenia nie jest to najbardziej efektowne i eleganckie wyjście, ale bardzo wygodne. Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką w bloku, to często też odpowiednie umiejscowienie toalety. Lepiej przymocować ją do ściany niż do podłogi: będzie wydawała się unosić w powietrzu, a wizualnie będzie więcej miejsca.

Jak stworzyć optymalny projekt łazienki?

Wiele zależy również od wykończenia, dlatego tak ważny jest projekt łazienki. Lepiej zrezygnować z sufitów podwieszanych, ponieważ natychmiast zabiorą dziesięć centymetrów pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem są plastikowe panele lub lustrzany sufit. Będzie ci się wydawać, że łazienka jest dwa razy większa niż w rzeczywistości.

Lepiej zrezygnować z małych płytek i dużych ozdób i skupić się na powierzchniach. Na przykład ściany można częściowo pomalować lub wytapetować - zajmą trochę mniej miejsca i będą wyglądać solidniej. Nie bój się jasnych akcentów, ale lepiej wybrać opcje monochromatyczne. Powierzchnie błyszczące, w tym kolorowe, działają nie gorzej niż lustra. Projekt łazienki powinien być też przemyślany pod kątem wyboru mebli.

Jak urządzić małą łazienkę, aby wygospodarować jak najwięcej miejsca?

To jak urządzić małą łazienkę jest uzależnione między innymi od oświetlenia. Wydawać by się mogło, że reflektory nie zajmują dużo miejsca, przez co są idealnym rozwiązaniem. Tak, są wygodne, ale jeśli podkreślisz odpowiednie obszary, możesz się na nich skupić i odwrócić uwagę od szczególnie ciasnych miejsc. Z pomocą przychodzą podświetlane lustra i półki. Małe lampy wiszące lub masywny żyrandol zwisający z sufitu świetnie prezentują się we wnętrzu łazienki. Miękkie rozproszone światło tworzy przytulność i daje efekt intymności.

Upewnij się, że drzwi do łazienki otwierają się na zewnątrz lub się przesuwają. Zastanawiając się jak urządzić małą łazienkę, zainteresuj się przezroczystymi parawanami. To kolejny świetny sposób na rozładowanie przestrzeni: są lekkie, przezroczyste, nie zajmują dużo miejsca, podczas gdy tradycyjny parawan składa się w bujne fałdy i odwraca uwagę.

łazienka

Jeśli chodzi o przechowywanie rzeczy, uratują cię wiszące półki i szafki na antresoli. Przy okazji nie ignoruj miejsca nad drzwiami. Schludnie prezentują się również półki wbudowane w nisze. Jeśli chcesz mieć pełnoprawną szafkę, ale nie ma nawet miejsca na szafkę pod zlewem, pomoże parawan, za którym schowasz prawie wszystko. Po co marnować miejsce za solidną ścianą z płytek, skoro można tam stworzyć ukrytą przestrzeń?

Mała łazienka w bloku – proste triki

Przede wszystkim zainstaluj zlew narożny. Nie tylko wygląda schludnie, ale też zwalnia dodatkową przestrzeń na przejście, co zawsze ważne. Baterię można wbudować w ścianę lub wybrać mini hydraulikę. Przez co mała łazienka w bloku będzie wyglądała na przestronniejszą.

Specjalnie dla małych pomieszczeń niektóre firmy opracowały pralkę ładowaną od góry. Szerokość tych modeli to tylko 40 centymetrów – czyli tyle ile potrzebuje mała łazienka w bloku. Ponadto taka pralka charakteryzuje się niskim zużyciem energii oraz wieloma przydatnymi programami i funkcjami. Na przykład dzięki funkcji Softplus tkaniny po praniu stają się miękkie i elastyczne.

Umywalka z blatem ze sztucznego kamienia to świetne rozwiązanie do małej łazienki. Zamontuj go od ściany do ściany, tworząc dodatkową przestrzeń do przechowywania różnych drobnych przedmiotów. Pod takim blatem zmieści się zlew, chemia gospodarcza czy półki na niezbędne rzeczy. Zawieś duże lustro i umieść je na całej szerokości ściany - pomieszczenie wizualnie stanie się dwa razy większe. Aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię ściany - zainstaluj płytką szafkę z lustrzanymi drzwiami.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz