Ocieplane buty damskie na zimę - czym się kierować przy wyborze?

Buty zimowe oprócz tego, że pełnią funkcję ozdobną, maja też inne zadanie – chronią kobiece nogi przed zimnem. Dlatego wybierając buty na zimę, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także na jakość i tego czy są ciepłe.

Buty zimowe damskie – zwróć uwagę na materiał

Jakie są najcieplejsze buty zimowe damskie? Oczywiście wysokiej jakości kozaki lub botki wykonane ze skóry naturalnej, lub zamszu i obszyte naturalnym futrem. Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy buty zimowe damskie są faktycznie wykonane z prawdziwego futra, przyciśnij je palcem - na futrze naturalnym włosie wyprostuje się natychmiast po naciśnięciu. Futro naturalne jest grubsze niż sztuczne.

Zwróć uwagę na wewnętrzną stronę skóry w pobliżu zamka błyskawicznego. Powinna to być czysta skóra, a nie materiał. Gęstość prawdziwej skóry jest wielokrotnie większa niż tekstyliów, dlatego w takich butach na pewno nie przemarzniesz nawet podczas dłuższego przebywania na mrozie.

Botki zimowe damskie - Dbałość o szczegóły

Wybierając buty na zimę, zwróć uwagę na szczegóły ich wykonania. Niektórzy producenci starają się oszczędzać na jakości wykończenia, osłaniając widoczne części wewnętrzne naturalnym futrem, a od wewnątrz sztucznym analogiem, który szybko się zużywa. Zwykle na obecność takiej „sztuczki” wskazuje podejrzanie niska cena butów. Przymierzając botki zimowe damskie, otwórz i zamknij zamek kilka razy. Ta część musi być trwała, wykonana z wysokiej jakości materiału. Upewnij się, że zamek błyskawiczny nie łapie cząsteczek futra, w przeciwnym razie szybko się zepsuje.

Jeśli przymierzasz buty zimowe ze skarpetami, pamiętaj, że w chłodne dni stopa będzie większa dzięki ciepłym skarpetom lub rajstopom, więc nie powinnaś kupować pary, która jest za ciasna lub zbyt ściśle dopasowana.

Botki zimowe damskie muszą mieć odpowiednio dobraną podeszwę. Ta nie powinna być zbyt gładka, aby nie ślizgała się po chodniku podczas lodu, a jej grubość powinna przekraczać centymetr. Pożądane jest, aby powierzchnia podeszwy była antypoślizgowa.

Buty zimowe ocieplane damskie

Wygodne buty zimowe damskie – jak je dobrać?

Atrakcyjny design to pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę. Ale nie zapominaj, że jakość wykonania i wygoda są nie mniej ważne. Podeszwa butów zimowych jest tradycyjnie wyższa i przeważnie bez pięty. Wzór na podeszwie zewnętrznej zapobiega ślizganiu się, więc im więcej różnych wypustek, tym lepiej.

Wygodne buty zimowe damskie powinny być wykonane z odpowiednich materiałów. W przypadku podeszwy jest to guma, poliuretan, polichlorek winylu - wszystkie są wodoodporne i odporne na zużycie. Główną zaletą gumowych podeszew jest lepsza przyczepność, zimowe buty z taką podeszwą mniej się ślizgają. Bez względu na to, z jakiego materiału wykonana jest podeszwa butów zimowych, wygodnie będzie chodzić tylko w tych butach, które łatwo się wyginają.

Pamiętaj, aby sprawdzić jakość mocowania podeszwy do górnej części. Wygodne buty zimowe damskie łatwo sprawdzić pod tym względem. Wystarczy zgięcie górnej części wzdłuż całej linii szwu, jeśli buty są zszywane, to nici powinny mocno zacisnąć równy szew na całej długości. Jeśli zastosowano połączenie klejowe, nigdzie nie powinno być smug kleju.

Do produkcji obuwia zimowego wykorzystuje się zarówno skórę naturalną, jak i skaj. Bez wątpienia skóra naturalna jest uważana za najlepszy materiał. Bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu stopy, dobrze oddycha. Poza tym w skórzanych butach jest znacznie cieplej. Zimowe buty ze sztucznej skóry nie ustępują wyglądem prawdziwej skórze, ale stosunkowo szybko pojawiają się na ich powierzchni zmarszczki. Co gorsza, mogą pękać podczas silnych mrozów.

Zdarza się, że czubek i tył buta, wykonane są ze skóry ekologicznej, a pozostała część buta ze skóry naturalnej. Sprzedawcy nie zawsze o tym ostrzegają, można jednak wyczuć sztuczną skórę - jest zimniejsza w dotyku.

Buty zimowe ocieplane damskie – wypełnienie

We wnętrzu wykorzystywane są zarówno materiały naturalne (kożuch, futro), jak i sztuczne. Oczywiście w zimowych butach wyściełanych naturalnymi materiałami będzie ci cieplej. Sztuczne futro łatwo rozpoznać. Wyróżnia się charakterystycznym połyskiem.

Buty zimowe ocieplane damskie warto wybierać o rozmiar lub pół większe. Przy ciasnym dopasowaniu futrzana podszewka szybko się zużyje. W butach zimowych między stopą a materiałem powinna być niewielka przestrzeń. Jednak nie przesadzaj. Buty zimowe ocieplane damskie, które będą zbyt luźne, szybko się zużyją. Wskazane jest również sprawdzenie powierzchni pod wkładką - nie powinno być tam żadnych fałd, a tym bardziej wystających elementów.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz