Jak ozdobić dom na jesień?

Jesienny dom czy ogród, a tym bardziej taras wcale nie musi wyglądać przytłaczająco i ponuro. Jesień oferuje nam wiele praktycznych narzędzi I rozwiązań, dzięki którym przyozdobisz swój dom.

Naturalne i uniwersalne jesienne aranżacje wnętrz

Najładniejsze i najbardziej wszechstronne dekoracje czy jesienne aranżacje wnętrz stworzysz z wykorzystaniem naturalnych materiałów.

Zrób jesienny wieniec, aby ozdobić swoje drzwi lub powiesić go na ścianie. Podstawę wieńca można kupić w sklepie, ale resztę spróbuj zrobić to sam. Odpowiednim materiałem jest winorośl lub cienkie gałęzie drzew i krzewów pozostawionych po przycięciu. Możesz również użyć słomy, kartonu, cienkiego drutu, pianki. Podstawę wieńca można wykonać z izolacji. Wytnij kawałek o pożądanej długości, uformuj pierścień, przyklej końce. Aby podstawa zachowała swój kształt, szwy izolacji muszą „wyglądać” na zewnątrz. Gdy baza jest gotowa, możesz zacząć ją dekorować. Do tego nadają się prawie wszystkie jesienne materiały: jasne liście, mech, szyszki, żołędzie, zioła, jagody jarzębiny itp. Przymocuj elementy dekoracyjne za pomocą nici lub kleju (w zależności od materiału bazowego).

Doskonałe jesienne aranżacje wnętrz możesz stworzyć z udziałem drewna. Przede wszystkim będziesz potrzebować drewnianej deski. Może mieć dowolny kształt i rozmiar - wszystko zależy od twojej wyobraźni i tego, co dokładnie umieścisz na panelu. Teraz wytnij szablon z kraciastego papieru, połóż go na desce i zaznacz ostrym narzędziem punkty, w które ma wejść nić. Następnie za pomocą wiertła z cienkim wiertłem wykonaj otwory w punktach. Przeprowadź przez nie grubą nić zgodnie z zasadą haftu krzyżykowego.

Jak podkreślić jesienne kolory wnętrz?

Udekoruj zwykłe serwetki lub obrus eko-wzorem. Weź kilka listków lub gałązek o różnych kształtach. Połóż arkusz na papierze odwrotną stroną do góry i nałóż na niego farbę akrylową pędzlem (szczególnie efektownie wygląda farba z metalicznym połyskiem). Złóż serwetkę kilka razy lub umieść coś miękkiego pod tkaniną. Odwróć prześcieradło, połóż na serwetce i przykryj papierowym ręcznikiem. Użyj wałka do ciasta, aby „rozwinąć” arkusz tak, aby został nadrukowany na tkaninie. Ostrożnie zdejmij ręcznik i prześcieradło. Pozwól farbie wyschnąć, a po kilku chwilach uzyskasz dekoracje bogate w jesienne kolory. Wnętrz nie ozdabiaj samymi liśćmi. Szybko wyschną i przestaną być intensywnie kolorowe.

Umyj i wytrzyj dynię. Odetnij wierzch nożem i wydrap wnętrze łyżką. Dynię szczelnie wypchaj gazetą (pomoże to zachować jej kształt i przyspieszy wysychanie) i pozostawić w suchym miejscu na 2-3 tygodnie. Zmieniaj gazety okresowo. Suszone dynie można natrzeć olejem roślinnym, jeśli chcemy nadać jej połysk, uzyskując jesienne kolory. Wnętrz nie musimy dekorować samymi dyniami. Można ją pomalować na dowolny kolor. Posadzić w niej rośliny i udekorować ganek lub pokój.

Jesienne dekoracje

Jesienne dekoracje wnętrz, które zrobisz samodzielnie

Dynia może służyć jako samodzielny element dekoracyjny. Jeśli nie lubisz stylu wiejskiego, pamiętaj, że dynia może pasować również do nowoczesnego miejskiego wnętrza. Inną opcją jest przyklejenie cyrkonii lub koralików do dyni (wygląda to szczególnie imponująco na małych owocach). Te jesienne dekoracje wnętrz są idealne na Halloween.

Jeśli w pobliżu twojego domu rośnie dąb, zbierz trochę żołędzi - to świetny materiał dekoracyjny. Żołędzie można pozostawić bez zmian lub pomalować farbami akrylowymi. Włącz wyobraźnię: jeśli chcesz, pomaluj czapki kontrastowymi kolorami, pokryj żołędzie iskierkami lub złotym kolorem. Wrzuć żołędzie do małego szklanego wazonu i zapal świeczkę. Możesz też obejść się bez świecy, całkowicie wypełniając przezroczysty pojemnik niezwykłymi żołędziami. Te jesienne dekoracje wnętrz nadają się na przykład do salonu.

Prosta jesienna aranżacja tarasu

Tworząc dekoracje na taras, możesz wykorzystać zwykłe puszki po kawie i konserwach. Będziesz potrzebować kory brzozy. Za pomocą nici zmierz obwód i wysokość naczynia. Wytnij odpowiedni kawałek z kory. Nałóż klej na korę i naklej na słoik. To prosta jesienna aranżacja tarasu. Do środka możesz włożyć np. świeczki.

Na stole na tarasie postaw miskę wypełnioną wysuszonymi liśćmi. W takiej misce możesz przechowywać słodycze i inne drobiazgi. Pozbieraj liście, najlepiej w różnych odcieniach. Oczyść je, odetnij sadzonki.

Inna jesienna aranżacja tarasu pozwala wykorzystać same liście, które możesz poprzyklejać w dowolne miejsca na tarasie. Rozłóż liście, dobrze dociskając i smarując klejem. W części, dolnej, przyklej więcej liści. Pozostaw je do wyschnięcia (co najmniej jeden dzień), a następnie możesz je dodatkowo ozdobić, a nawet pomalować.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz