Oryginalna biżuteria damska - prosty sposób na efektowny wygląd

Kobiety lubią piękną biżuterię. Często jesteśmy skłonne wydać dużo pieniędzy na takie produkty. Tymczasem można mieć piękną biżuterię, bez bankructwa.

Wyjątkowa biżuteria z żywicy

Żywica jest przezroczysta, pod tym względem niewiele ustępuje szkłu okiennemu. Taki materiał idealnie nadaje się do tworzenia biżuterii. Nawet po latach wyjątkowa biżuteria, tworzona własnymi rękami, nie żółknie i pozostanie równie piękna. Jej główną cechą jest błyszcząca powierzchnia. Dzięki zastosowaniu żywicy jubilerskiej każdy może stworzyć biżuterię, która jest naprawdę wyjątkowa.

Dekoracje z takiego materiału są bardzo nietypowe i piękne. Do tego przyjazne dla środowiska i trwałe. Biżuteria z żywicy może przybrać formę zawieszki, bransoletki czy kolczyków. Dodatkowo ma zalety:

• Nie żółknie.

• Żywica jest przezroczysta.

• Trwalsza niż wiele innych materiałów.

Biżuteria z żywicy może zostać przez ciebie wykonana samodzielnie.

Biżuteria z bursztynem - cechy, zasady noszenia i pielęgnacji

Bursztyn, podobnie jak perły, bywa postrzegany jako coś przestarzałego. Jak relikt przeszłości, leżący w babcinym pudełku i niemający szans na miano stylowej i modnej dekoracji. Tymczasem biżuteria bursztynowa znowu jest w modzie.

Bursztyn to kawałek utwardzonej żywicy, który pomimo swojego organicznego pochodzenia jest w stanie mile nas zaskoczyć ogromną ilością możliwych kolorów i odcieni. W zależności od stopnia przezroczystości, koloru i złożoności obróbki wyróżnia się ponad 300 rodzajów bursztynu. Podstawą materiału jest węgiel (80%), wodór (10%) i tlen (10%). Co więcej, czystość tutaj nie wpływa na jakość i koszt kamienia. Bardziej przejrzysty nie znaczy lepszy. Często w bursztynie można znaleźć zamrożone od wieków owady, a takie naturalne „plamy” tylko podnoszą cenę i unikatowość kamienia.

Dzisiejsi mistrzowie jubilerscy nieustannie znajdują nowe i wydajniejsze metody obróbki naturalnego materiału. Główna trudność polega na tym, że bursztyn jest dość kapryśny w obróbce. Jeśli zostanie poddany tarciu lub wysokiej temperaturze, stanie się bardzo miękki i trudny do utrzymania swojego kształtu. Ale w tym mankamencie tkwi jedna z głównych zalet kamienia - miękkość sprawia, że łatwo go ciąć, polerować i prasować. Rezultatem jest ekskluzywna designerska biżuteria z bursztynem, którą można dopasować do różnych obrazów.

Nie sposób nie zauważyć właściwości leczniczych materiału. Żywica drzew iglastych zawiera ogromną ilość użytecznych minerałów i ich związków, które mają korzystny wpływ na organizm. Biżuteria z bursztynem pomaga łagodzić bóle głowy, normalizować ciśnienie krwi, łagodzić skutki burz magnetycznych itp.

Co zaskakujące, bursztyn dość łatwo komponuje się z niemal każdą odzieżą i dodatkami. Najważniejsze to mieć poczucie proporcji i postępować zgodnie z prostymi zaleceniami stylistów.

Biżuteria bursztynowa wymaga starannej obróbki i odpowiedniej pielęgnacji. Jest to dość delikatny minerał, więc noś go ostrożnie, unikaj uderzeń i zadrapań. Przechowuj takie akcesoria oddzielnie od innej biżuterii.

bursztyn

Oryginalna biżuteria z kamieni naturalnych

Obecnie istnieje duże zapotrzebowanie na biżuterię wykonaną z kamieni naturalnych. Aby kupić stylowe i modne dodatki, wystarczy odwiedzić sklep jubilerski, gdzie dostępna jest biżuteria z kamieni naturalnych.

Kamienie naturalne są w stanie maksymalnie podkreślić indywidualność użytkowniczki, a także dodać jej atrakcyjności i wyrafinowania. Koszt takiej biżuterii jest dość przystępny. Asortyment jest więcej niż szeroki, więc nie będzie problemów z wyborem. Biżuteria z kamieni naturalnych może być ozdobą każdej pani, a także mężczyzny, bez względu na wiek. Będą dobrze wyglądać w teatrze, kinie, w restauracji, a nawet na gali. Są niezwykle trwałe.

Biżuteria wykonana z kamieni naturalnych nie wymaga szczególnej pielęgnacji ani przechowywania. Kamienie naturalne nigdy nie wyjdą z mody, ponieważ mają naturalne piękno i wyjątkowy urok. Wyróżnia je również zwiększona wytrzymałość, dzięki czemu nie boją się uszkodzeń mechanicznych, wilgoci i nagłych zmian temperatury.

Nowoczesna biżuteria ze stali chirurgicznej – idealna dla szukających swojego stylu

Stal jubilerska to stop żelaza i chromu. Biżuteria ze stali chirurgicznej ma szereg zalet:

• Jest odporna na utlenianie i rdzę.

• Zachowuje połysk przez długi czas.

• Nie powoduje reakcji alergicznej.

• Nie wymaga specjalnej pielęgnacji.

Pierścionki czy nawet obrączki wykonane ze stali jubilerskiej będą świetną alternatywą dla biżuterii złotej. Pierścienie ze stali nierdzewnej mogą być wykonane w dowolnym kształcie, ze specjalnym grawerowaniu. Biżuteria ze stali chirurgicznej świetnie prezentuje się jednakowo na palcach mężczyzn i kobiet.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz