Markowe portfele damskie - jaki materiał wybrać?

Portfel to optymalny sposób na przechowywanie pieniędzy, ale też atrakcyjny dodatek do stylizacji. Jednak większość pań traktuje go wyłącznie funkcjonalnie. To błąd.

Portfel damski skórzany – elegancki i trwały

Skórzane wyroby są uważane za najtrwalsze i odporne na uszkodzenia. Sam portfel damski skórzany może być wykonany z różnych rodzajów skóry

  • Skóra kozia - miękka i cienka, ma piękny wzór.
  • Szewret – delikatny materiał pozyskiwany z owczej skóry.
  • Skóra jelenia - to ona jest używana do produkcji zamszu.
  • Skóra pytona - ma efektowny nadruk, będąc jednocześnie miękką i elastyczną.

Sztuczna skóra to tańsza opcja w porównaniu do prawdziwej skóry. Sztuczny analog to powlekana tkanina, która z wyglądu imituje skórzaną tkaninę. Nowoczesne odmiany sztucznej skóry mogą nawet przewyższać naturalne pod względem wydajności. Portfel damski skórzany może być też wykonany z materiałów imitujących skórę:

  • Skóra ekologiczna. Pokryta jest powłoką nitrocelulozową. Ale portfele ze sztucznej skóry szybko się zużywają i nieprzyjemnie pachną.
  • Iskoża. Materiał ten otrzymuje się przez nałożenie kompozycji polichlorku winylu na luźne elastyczne podłoże tekstyliów. Sztuczna skóra jest odporna na niskie temperatury, nie pęka i łatwo się układa.
  • Skóra winylowa. Jest to materiał tekstylny pokryty porowato-monolityczną kompozycją polichlorku winylu. Jego powierzchnia może być błyszcząca lub matowa.
  • Ekoskóra. Powierzchnia materiału jest w postaci folii poliuretanowej naniesionej na elastyczne podłoże bawełniane.

Jaki rozmiar powinien mieć portfel damski na zamek

Portfel damski na zamek może mieć różne rozmiary. Popularna jest torebka na kieszeń na piersi (Breast Wallet). To duże pionowe portfele z kilkoma wewnętrznymi przegrodami na banknoty i karty plastikowe. Są to portmonetki, w których banknoty są przechowywane w pełnym rozmiarze, bez zginania. Taki płaski portfel wygodnie nosi się w kieszonce na piersi, w kompaktowej torbie i po prostu w dłoni. W portfelu piersiowym z reguły nie ma kieszonki na drobne, ale jest przegroda na prawo jazdy (typu nowoczesnego, plastikowa) z przezroczystym okienkiem.

Składany portfel damski na zamek to najbardziej znany i najczęstszy rodzaj portfela, a raczej torebki. Składa się na pół i zapina za pomocą paska lub po prostu zatrzaskując jak książka. Ma wiele przegródek na banknoty, które również składają się na pół. Oprócz przegródek na pieniądze znajdują się kieszonki na karty plastikowe i często przegródka na monety. Torebki różnią się wielkością, a mniejsze świetnie nadają się do noszenia w tylnych i przednich kieszeniach dżinsów, spodni i kurtki.

portfel damski

Portfel damski w kwiaty - modele

Klasyczny damski portfel to najpopularniejszy typ uwielbiany przez wiele kobiet. Jest podłużny, poziomy, z górnym panelem zakrywającym główną część. Na górnym panelu znajduje się przycisk zamykający portfel. Taki portfel damski w kwiaty posiada kilka przegródek na banknoty, które wkłada się bez składania, a także dużą przegrodę na monety, która zamykana jest na zatrzask. Jedna z wewnętrznych poziomych przegródek może być zapinana na suwak - na przykład na największe banknoty lub banknoty walutowe.

Portfel damski w kwiaty składany potrójnie i podwójnie jest mniejszy niż klasyczne portfele, ale są bardziej masywne. Pomimo niewielkich rozmiarów, ten portfel pomieści wszystko, czego potrzebujesz, a ponadto zawsze ma zapinaną na zamek boczną kieszeń na drobne.

Portfel damski na zatrzask, guzik czy suwak?

Klasyczny portfel damski na zatrzask to wybór większości kobiet. Popularny jest też portfel zapinany na guziki. Pasek z guzikiem zapewnia pewniejsze zamknięcie niż ma portfel damski na zatrzask, ale portfel z paskiem otwiera się dłużej. Oczywiście to kwestia przyzwyczajenia właścicielki torebki. Jeśli czujesz się spokojniejsza dzięki bezpieczniejszemu zapinaniu, wybierz portfel zapinany na guziki. Guzik powinien być zapięty nie za ciasno, ale też nie za luźno, aby nawet mocno wypchany portfel dobrze się trzymał.

Zapięcie na suwak jest nieodłącznym elementem portfeli i jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Rzadko jest spotykane w męskich portfelach, ale bardzo często w damskich modelach. Takie portfele zapinane na zamek z reguły mają oryginalny design i wyróżniają się na tle klasycznych modeli. Ponadto zamek zapewnia więcej czasu na otwarcie portfela. Taki portfel to gwarancja, że niczego nie zgubisz. Jest też bardzo wygodny. Możesz go umieścić praktycznie wszędzie – w kurtce, torebce, kieszeni spodni czy nawet nosić w ręku. Niekiedy takie modele są w stanie pomieścić nawet telefon komórkowy lub mają specjalną przegrodę, gdzie można go umieścić.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz