Odzież sportowa damska do ćwiczeń

Aby zmaksymalizować korzyść z ćwiczeń i aktywności fizycznej, należy dobrać odpowiednią odzież. Dzięki niej ćwiczenia będą prawdziwą przyjemnością.

Czym są biustonosze sportowe?

Fitness, trening siłowy, taniec, jazda konna –istnieje wiele rodzajów aktywności fizycznej. W każdym z tych przypadków przydadzą ci się biustonosze sportowe. Wszystkie te czynności wiążą się z intensywnymi ćwiczeniami, nagłymi zmianami kierunku twojego ciała.

Każde odepchnięcie od ziemi w biegu, każdy skok, każde ostre przechylenie czy obrót ciała, sprawia, że klatka piersiowa wykonuje dwa pełne ruchy – w górę i w dół. Ale w klatce piersiowej nie ma mięśni, które utrzymałyby ją podczas wibracji. W takich sytuacjach piersi wymagają ochrony przed wibracjami: muszą być utrzymywane w miejscu. Ochronę piersi podczas uprawiania sportu mogą zapewnić tylko biustonosze sportowe.

Jakie zalety ma stanik sportowy?

Sportowy top często przedstawiany jest jako element wyposażenia sportowego. Ale wystarczy przyjrzeć się bliżej takim produktom i zrozumiesz, że od sportowego topu nie możesz oczekiwać wsparcia klatki piersiowej. Sportowy top nie utrzyma klatki piersiowej podczas wysiłku fizycznego. Zwłaszcza w przypadku kobiet z dużym biustem. Materiał, z którego jest wykonany top, jest „luźny” i bardzo dobrze się rozciąga. Ramiączka topu nie mają regulowanej długości. A to oznacza, że mogą nie pasować - będą zbyt luźne lub będą wcinać się w twoje ramiona. W pasie topu nie ma zapięcia. Najprawdopodobniej po 2-3 treningach i praniach będzie się rozciągał. Dzianina dobrze wchłania wilgoć i zatrzymuje ją w sobie. Dzięki temu pot nie jest usuwany z organizmu. Sportowy top pod względem swojej charakterystyki jest znacznie bliższy zwykłemu T-shirtowi (nawet niesportowemu) niż sportowemu stanikowi.

Odpowiedniejszym wyborem jest stanik sportowy. Tego typu biustonosz sportowy jest wygodny, nie wbija się w skórę i zapobiega poceniu. Prawidłowo dopasowany stanik sportowy może również pomóc opóźnić proces opadania piersi. Kobiety z piersiami od A do C powinny zainteresować się biustonoszami sportowymi w stylu kompresyjnym, podczas gdy kobiety z piersiami w kształcie miseczki D lub większymi powinny kupować modele hermetyczne.

Niezależnie od tego, czy biegasz na bieżni, czy ćwiczysz, biustonosz sportowy pomaga ograniczyć ruchy klatki piersiowej do minimum. Kompresyjne biustonosze sportowe z bandażami mocno przylegają do piersi i dobrze sprawdzają się w przypadku małych i średnich biustów. Biustonosz sportowy w stylu zamkniętym jest bardziej podobny do zwykłego biustonosza; samodzielnie podtrzymuje pierś i jest idealny dla większych piersi.

Ćwiczenia bez odpowiedniego wsparcia klatki piersiowej mogą powodować ból i dyskomfort, a także rozciągać skórę i więzadła. Biustonosze sportowe zapewniają wsparcie, aby zapobiec deformacji piersi. Wybierając stanik sportowy, weź pod uwagę zajęcia, w których uczestniczysz. Im intensywniejszy trening lub sport, tym więcej ochrony i wsparcia będziesz potrzebować.

Odzież sportowa damska do ćwiczeń

Legginsy sportowe – dlaczego stały się tak popularne?

Odzież dostosowana do uprawiania sportu powinna być lekka i nie krępować ruchów. Optymalną opcją są legginsy sportowe. Przyjemnie dopasowują się do ciała, wspierając mięśnie i pięknie podkreślając sylwetkę. Ponadto mają inne przydatne właściwości, w tym:

  • Uniwersalność, to znaczy mogą być używane do prawie wszystkich sportów.
  • Duży wybór kolorów i stylowy design.
  • Elastyczność do 700%, co daje efekt „drugiej skóry”.
  • Pełna zgodność z wymogami higieny i bezpieczeństwa.

Pod względem wyglądu i właściwości legginsy sportowe i legginsy są bardzo podobne. Pierwsze pojawiły się niedawno w postaci obcisłych damskich spodni, a drugie mają dłuższą historię – zostały zaprojektowane jako część munduru wojskowego. Jednak modele sportowe są zaprojektowane tak, aby spełniały podstawowe wymagania dotyczące wygody.

Jak wybrać legginsy do ćwiczeń?

Legginsy do ćwiczeń sportowe wykonane z bawełny są bardzo miękkie i wygodne. Ta opcja, używana jest głównie do stretchingu lub Pilates, nie uciska talii, zapewniając jednocześnie dobre podparcie.

Legginsy do treningu cardio lub siłowego są bardziej obcisłe, aby zwiększyć krążenie krwi. Gwarantują również dobre wsparcie. Materiały, z których wykonane są te legginsy do ćwiczeń, są specjalnie zaprojektowane, aby skutecznie odprowadzać pot. Do intensywnych ćwiczeń polecamy legginsy z wysokim stanem i dobrym podtrzymującym pasem, który znajdzie się nad biodrami. Dzięki niemu spodnie nie będą się ślizgać podczas treningu. Ułatwia też bieganie i skakanie.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz