Zimowe ozdoby - jak udekorować dom na święta?

Na święta i nowy rok każdy chciałby, aby jego dom wyglądał jak najbardziej świątecznie. Jak zatem własnymi rękami ozdobić dom na ten świąteczny czas?

Efektowne zimowe dekoracje przed domem

Możliwe jest oryginalne i kolorowe udekorowanie domu na Nowy Rok, nawet jeśli nie masz doświadczenia w dekorowaniu. Korzystając z oświetlenia, jasnych akcesoriów i zabawek, możesz stworzyć prawdziwie bajkowe zimowe dekoracje przed domem, które zachwycą przez całe zimowe miesiące. Dekorację elewacji domu i otoczenia najlepiej zaplanować z wyprzedzeniem, pomoże to wybrać projekt i zakupić wszystkie niezbędne akcesoria.

Noworoczna dekoracja domu na zewnątrz w większości przypadków polega na użyciu lekkich kompozycji. Różnego rodzaju girlandy, umocowane według schematu, stworzą barwną iluminację, która zachwyci nie tylko właścicieli domu, ale także ich gości, sąsiadów i osoby postronne. Efektowne zimowe dekoracje przed domem warto zaplanować w jednej kolorystyce. Lepiej jest kupić jasne girlandy uliczne w tym samym kolorze. Kolory czerwony i złoty są uważane za klasyczne, można je łączyć ze srebrem, bielą i zielenią. Fani zimnych tonacji powinni kupić liliowe, niebieskie, zielonkawe żarówki i kule.

Tylko specjalne girlandy nadają się do umieszczenia na ulicy. Ich wskaźnik ochrony przed wilgocią powinien wynosić ip-44, a mrozoodporność do -40 stopni. Takie podświetlenie dobrze się wygina, nie pęka na mrozie i świeci jasno niezależnie od temperatury ulicy i opadów.

Do oświetlenia zewnętrznego bardziej odpowiednie są girlandy, których drut jest wykonany z gumy lub silikonu. Są odporne na niskie temperatury, nie pękają i łatwo przyjmują pożądany kształt. Przed zamontowaniem na elewacji lub drzewach ulicznych podświetlenie należy przygotować w domu. Sprawdź je pod kątem uszkodzeń.

Dekoracje zimowe przed dom – jakie wybrać?

Noworoczna dekoracja elewacji domu powinna być atrakcyjna, jasna, ale niezbyt pretensjonalna. Nie da się udekorować całego budynku, ale pięknie będzie wyglądał odświętny ganek, okna, daszek czy obrys dachu wyłożony iluminacją.

Wybierając dekoracje zimowe przed dom zadbaj o schody. Można na nich ustawić pudełka imitujące prezenty noworoczne - będą zdawały się zapraszać gości do domu. Do wysokiej donicy należy włożyć gałązki jodły ozdobione wstążkami, kokardkami, kulkami. Balustrady mogą być owinięte girlandami. Możesz udekorować wejście do domu, instalując akrylowe figurki, jak z bajki (jelenie, niedźwiedzie polarne, sowy lub łabędzie).

Dekoracje zimowe przed dom powinny też ozdobić okna. Można je wykonać z nici LED. Świąteczną atmosferę podkreślają naklejki i ręcznie wykonane rysunki. Nocą girlanda z frędzlami, światełka z siatki lub girlandy z sopel lodu dobrze prezentują się na oknie.

Zwyczajem jest dekorowanie drzwi domu wieńcami bożonarodzeniowymi. Według legendy przyniosą domowi szczęście na cały następny rok i odstraszą złe duchy. W sprzedaży są gotowe opcje ze sztucznych gałęzi świerkowych i dodatkowych akcesoriów. Możesz zrobić też wianek własnymi rękami.

dekoracje świąteczne

Zimowe dekoracje na okna wewnątrz mieszkania

Warto też zadbać o wnętrze mieszkania i zakupić lub zrobić samemu zimowe dekoracje na okna. Na przykład świece to nie tylko oświetlenie, ale piękny zapach. Doskonałą opcją jest świecznik ze szklanki lub wazon wypełniony akcesoriami noworocznymi. Zimowe dekoracje na okna to mogą być gałązki, które można ozdobić małymi kulkami, wstążkami lub suszoną pomarańczą. Zebrane w pęczek mogą zarówno stać w wazonie, jak i wisieć na oknie.

Igły jako element wystroju będą pasować do niemal każdego stylu dekoracji. Tradycyjnie gałązki są używane w wieńcach, które zdobią okna. Małe figury wykonane z papieru i tektury można umieszczać na wszystkich powierzchniach. Klasyka w postaci wycinanych z papieru płatków śniegu również wpasuje się w każde wnętrze.

Stojące dekoracje zimowe na okno

Jeśli ozdobiłeś już wszystkie powierzchnie okien, zadbaj o parapet. Stojące dekoracje zimowe na okno, to np. wazony. Umieść bombki w pięknym szklanym wazonie i udekoruj aranżację gałązkami choinki. Jeśli nie ma wystarczającej ilości miejsca na parapecie, możesz powiesić wystrój tak, aby zwisał z sufitu. Mogą to być gwiazdki, kulki, girlandy, lampki, a nawet figurki. Zainstaluj świecący półksiężyc otoczony świerkowymi gałęziami, zabawkami i owocami na stojaku.

Inne stojące dekoracje zimowe na okno to np. rękodzieła tekstylne, które zawsze wyglądają ciepło i przytulnie. Skarpety, rękawiczki, przędza, poduszki i obrusy. Możesz własnoręcznie udekorować mieszkanie na Nowy Rok za pomocą bombek i figurek przeznaczonych na choinkę - można nimi udekorować różne części mieszkania: wypełnić nimi wazony, powiesić pod sufitem, a także postawić przy oknie.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz