Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Stworzenie wnętrza dla młodej dziewczyny nie jest łatwym zadaniem: zmieniają się gusta i preferencje, a czasami plany dziecka nie pokrywają się z możliwościami, jakie pozostawia pomieszczenie.

Jak odpowiednio zaaranżować pokój dziecięcy dla dziewczynki

Pokój dziecięcy dla dziewczynki powinien mieć przynajmniej 12 mkw. Tyle wystarczy, by zmieścić łóżko, biurko, szafę i małą sofę. Przed ustawieniem mebli podziel pokój na odpowiednie miejsca do spania, pracy, wypoczynku i przechowywania rzeczy. Celem jest przytulna sypialnia z miękkimi poduszkami, garderoba z ulubionymi ubraniami oraz salon na relaks i spotkania z przyjaciółmi.

Spędzamy jedną trzecią naszego świadomego życia, śpiąc. To ważny argument, aby poświęcić czas i wysiłek na zorganizowanie odpowiedniego miejsca do wypoczynku. Zamiast sof i łóżeczek wybierz tradycyjne łóżka. Nawet w małym pomieszczeniu jest miejsce na jedno solidne łóżko.

Wybór odpowiedniej długości łóżka nie będzie problemem - do wzrostu dodaj przynajmniej 10 cm. Dobierając szerokość, wystarczy się położyć, założyć ręce za głowę i wyprostować łokcie. Zamawiając łóżko przez Internet, kieruj się średnimi wartościami: 70-100 cm dla łóżka pojedynczego i 120-160 cm dla łóżka dla nastolatki.

Najlepszym wyjściem w przypadku wąskiego pokoju jest ustawienie łóżka wzdłuż ściany. Jeśli pokój jest przestronny, niech wezgłowie łóżka przylega do ściany, a szafki nocne będą umieszczone po bokach.

Miejsce pracy, jeśli chodzi o pokój dziecięcy dla dziewczynki, należy, jeśli to możliwe zlokalizować przy oknie, gdzie jest więcej naturalnego światła. Kolory odpowiednie do dekoracji: żółty, niebieski i zielony. Promują koncentrację i pamięć. Należy unikać jasnych akcentów (czerwony, pomarańczowy): pobudzają układ nerwowy i zakłócają koncentrację.

Funkcjonalny i modny pokój młodzieżowy dla dziewczyny

W przypadku młodych kobiet ważne jest miejsce do przechowywania rozmaitych drobiazgów i ubrań. Minimalna głębokość szafki powinna wynosić 55-60 cm Wysokość wieszaka nie powinna przekraczać dwóch metrów. Aby wybrać właściwy, stań obok szafy i wyciągnij rękę do góry i stwierdź czy będzie ci wygodnie zdjąć wieszaki.

Młodzi ludzie w pogoni za modą często wybierają styl wnętrza, które nie odpowiada ich potrzebom. W efekcie pokój wygląda jak wnętrze imprezy, a nie w domu. Aby tego uniknąć, porozmawiaj z dzieckiem i wyjaśnij mu, że powinno wziąć przede wszystkim pod uwagę wymogi nauki i wypoczynku.

pokój dziewczynki

Taki pokój młodzieżowy dla dziewczyny może być w stylu skandynawskim. Odpowiedni dla tych, którzy chcą stworzyć w swoim domu atmosferę komfortu i bliskości natury. Również ten styl docenią miłośnicy minimalizmu i pastelowych kolorów.

Skandynawski styl wnętrz to duet piękna i funkcjonalności. Jego główne cechy to otwarty układ, prostota i lekkość, bogactwo drewna, roślinności i tekstyliów. Główna kolorystyka to biel + pastelowe odcienie. Szwedzi, Duńczycy, Norwegowie i Islandczycy szczególnie upodobali sobie zimną paletę kolorów (szary, niebieski, niebieski), ale są też jasne akcenty (żółty, zielony, różowy). Pokój młodzieżowy dla dziewczyny w takim stylu będzie funkcjonalny i elegancki.

Pokój dziewczynki – co wziąć pod uwagę?

Na co jeszcze zwrócić uwagę organizując pokój dziewczynki?

• Postaraj się zachować równowagę między estetycznym pięknem a praktycznością.

• Czasami dziewczyny skupiają się na atrakcyjności wizualnej mebli, zapominając o funkcjonalności. W rezultacie wnętrze pokoju dla dziewczynki może, choć bardzo piękne, być niewygodne.

• Zdecyduj, jaki typ układu wolisz: otwarty czy zamknięty.

• Niektóre dziewczyny wolą zamknięte układy, w których czują się komfortowo. Ten rodzaj aranżacji nie jest jednak dla każdej dziewczyny.

Pokój dziewczynki należy podzielić na strefy funkcjonalne.

Wybierz funkcjonalne i odpowiednie meble dla dziewczynki

Wybierając meble dla dziewczynki, preferuj modele o eleganckich i pięknych kształtach. Odrzuć masywne i solidne meble. Same meble dla dziewczynki powinny być nie tylko piękne, ale także funkcjonalne.

Na przykład we wnętrzu sypialni dla dziewczynki możesz umieścić łóżko z szufladami na rzeczy znajdujące się w dolnej części łóżka. Zamiast małych stolików nocnych możesz użyć szafek. Do wnętrza pokoju nastolatki wybierz stylowe i młodzieżowe meble.

Istnieje wiele ciekawych projektów mebli młodzieżowych. Mogą składać się z części do pracy na dole i części do spania - na górze, z sofą lub łóżkiem i szafami oraz pojemnymi półkami. Wszystko zależy tu od potrzeb twojego dziecka i budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na zakup mebli. Pamiętaj jednak, aby każdy zakup ustalać z dzieckiem, które spędzać będzie większość czasu w tym pokoju.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz