Eleganckie nakrycia głowy damskie na lato

Idąc na plażę, warto zadbać o odpowiednie nakrycie głowy. Kapelusz plażowy sprawi, że będziesz nie tylko chroniona, ale też naprawdę elegancka. Spacerując po plaży w kostiumie kąpielowym, w efektownym kapeluszu, będziesz sprawiać wrażenie prawdziwej damy.

Kapelusz damski plażowy – wymagania

Kapelusz plażowy powinien spełniać dwie funkcje: chronić przed słońcem te partie ciała, które mogą ulec poparzeniu – twarz i ramiona, a także chronić głowę przed przegrzaniem i wysuszeniem włosów. To jest jego praktyczny cel. Dlatego kapelusze plażowe powinny mieć szerokie rondo.

Po drugie, kapelusz damski plażowy musi spełniać dwa jakby przeciwstawne wymagania: nie przepuszczać promieni słonecznych i jednocześnie zapewniać wentylację. Optymalnym wyborem jest np. kapelusz damski plażowy słomkowy. Do takiego modelu pasują np. broszki, sztuczne kwiaty. Pasować będą do niego także rustykalne motywy, takie jak warkocz oraz romantyczne przezroczyste szale i wstążki. Uważaj tylko na podróbki. Nie ma nic gorszego niż plastikowy zamiennik słomki.

Kapelusz damski letni bawełniany – elegancki i funkcjonalny

Alternatywą dla słomianego kapelusza mogą być nakrycia głowy wykonane z tekstyliów – lnu i bawełny. Istnieje duży wybór kolorów i kształtów. Modne kolory w tym roku to czerń, róż i piasek.

Jak wybrać kapelusz damski letni bawełniany? Przede wszystkim zastanów się, jak będzie się łączyć ze strojem kąpielowym i dodatkami na plażę – torebką i butami. Przymierzając kapelusz damski letni bawełniany w sklepie, rób to z ubraniami, z którymi będziesz go nosić.

Kapelusz powinien być dopasowany do twarzy, a także do koloru włosów oraz twojej sylwetki. W przypadku puszystych pań rondo kapelusza można bezpiecznie wygiąć, w przypadku kobiet o wydłużonej twarzy lepiej je obniżyć. Szczupłe panie nie powinny nosić kapelusza, którego rondo jest szersze niż jej ramiona.

Elegancki kapelusz damski letni – modele popularne w 2023

Letnie kapelusze chronią przed słońcem, dopełniają stylizacji i dodają jej elegancji. Projektanci opracowują modele z różnych rodzajów materiałów, z szerokimi i wąskimi rondami, cylindrycznymi kształtami, ze wgnieceniami, z piórami, wstążkami i innymi elementami dekoracyjnymi. Poszerzona została również dynamika kolorystyczna czapek, projektanci w sezonie 2023 stawiają na odcienie brązu, żółci, oliwki, czarno-białej klasyki, w modzie jest też kolorystyka khaki, a także bordo. Elegancki kapelusz damski letni może mieć różny styl:

  • Słomkowe modele o średniej wielkości rondach, uzupełnione elementami dekoracyjnymi (pióra, wzory, wstążki, kwiaty), noszone są do cienkich sukienek, a także do ubrań wykonanych z cienkich dżinsów.
  • Kapelusz typu Bucket - ma małe obniżone rondo, wykonany jest zarówno ze słomy, jak i tkaniny, dzianiny.
  • Elegancki kapelusz damski letni kowbojski. Wykonany z bawełny. Noszony do sukienek, koszul i dżinsów.
  • Pie hat - charakteryzujący się małym rondem i płaską górą, jest idealny do biznesowego looku.

Latem używa się też wstążek i opasek, skórzanych bandaży, szalików, turbanów.

Damski kapelusz na lato

Jak dobrać do kształtu twarzy kapelusz damski na lato z dużym rondem

Wybierając kapelusz na lato, powinnaś zdecydować się na model zgodny z kształtem twarzy. Zmierz obwód głowy nad brwiami, a także kości policzkowe. Będą ci potrzebne do określenia wielkości modelu. Następnie zmierz linię podbródka od płatka do płatka ucha. Na podstawie otrzymanych pomiarów określany jest kształt twarzy.

Owal – wysokość twarzy jest 1,5 razy większa niż szerokość, podbródek i czoło są takie same lub to drugie jest większe, boczne strefy szczęki są zaokrąglone (przypominają owal). Okrągła twarz ma prawie takie same wymiary długości i szerokości twarzy, wszystko jest okrągłe, w tym policzki, broda (przypomina koło) – prawie każdy kapelusz damski na lato z dużym rondem pasuje do tego typu twarzy.

Prostokątna twarz jest podobna do owalu, długość jest większa niż szerokość, ale wyraźnie wyróżnia się tu szerokie czoło i podbródek. Forma w kształcie serca wyraża się wąskim podbródkiem, szerokimi kośćmi policzkowymi, policzkami. Czasami jest podkreślone przez określoną linię włosów. Tutaj sprawdzi się kapelusz damski na lato z dużym rondem asymetryczny.

Dla pań o kwadratowym kształcie twarzy odpowiednie są niskie kapelusze z rondami o różnych szerokościach. Kobietom o prostokątnym kształcie twarzy zaleca się noszenie czapek z płaskim daszkiem. Sprawdza się tu kapelusz fedora z dużymi polami, harmonijnie równoważący twój wygląd, podkreślający atuty i ukrywający mankamenty.

Jeśli twoja twarz ma kształt serca, styliści zalecają zatrzymanie się przy kapeluszach, których rondo jest średniej wielkości. Zakładając je asymetrycznie (na bok), tworzy się wrażenie wyszczuplenia twarzy. Do takiej twarzy pasują wszystkie modele.

Autor

Redakcja "Vintage Girl"

Komentarze (0)
Zostaw komentarz